Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Dzieci > Zabawki dla dziecka

Opiekunka dla dziecka Warszawa

Rolę opiekunek do dzieci tradycyjnie pełnią kobiety. Powszechnie uważa się, że są one lepsze w zajmowaniu się dziećmi, zwłaszcza tymi małymi. Możemy jednak znaleźć również oferty panów, którzy proponują swoje usługi z zakresu opieki na dziećmi. Kiedy powinniśmy rozważyć taka możliwość?

Kiedy wybieramy opiekuna lub opiekunkę do dziecka powinniśmy patrzeć przede wszystkim na kompetencje tej osoby, są one bowiem najważniejsze. Płeć jest raczej drugorzędną rzeczą. Są jednak sytuację, w których możemy preferować osoby konkretnej płci. Na przykład matki, które samotnie wychowują synów mogą zastanowić się nad zatrudnieniem mężczyzny do opieki nad nimi. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ dorastającym powinno bardziej odpowiadać towarzystwo mężczyzny, z którym na przykład pójdą pograć w piłkę lub porozmawiają o grach komputerowych.

Jak widać nie należy rezygnować z czyichś usług z zakresu opieki nad dzieci tylko ze względu na płeć tej osoby, może się bowiem okazać, że także mężczyzna świetnie spisze się w tej roli, będąc świetną nianią dla chłopca, który potrzebuje męskiego towarzystwa i autorytetu.