Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Kursy dla urzędników

Asertywność – warto się tego uczyć?

Asertywność – te słowo powtarza się bardzo często. Możemy je także znaleźć w ofercie różnych szkoleń i kursów. Czy rzeczywiście warto wydawać pieniądze i poświęcać swój wolny czas na naukę tej umiejętności? Do czego w ogóle może nam się to przydać?

Asertywność to  przede wszystkim bardzo ważna umiejętność w komunikacji. Jeśli więc w naszej pracy spotykamy się  z klientami lub cały czas mamy kontakt z innymi ludźmi warto rozważyć doskonalenie tej umiejętności. Pomoże nam ona w skutecznym realizowaniu swoich celów, a także w lepszy organizowaniu czasu i nie braniu na siebie zadań, których nie jesteśmy w stanie zrealizować. Dlatego asertywni pracownicy są ważni dla firmy – mogą poradzić sobie z trudnymi klientami i w odpowiedni sposób organizują sobie czas w pracy, nie pozwalając, żeby inni przyrzucali na nich swoje obowiązki. Jest to bardzo ważne dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Podsumowując – warto pracować nad asertywnością. Jeśli jesteś właścicielem firmy i zatrudniasz pracowników, być może powinieneś pomyśleć nad zafundowaniem im porządnego szkolenia z asertywnego zachowania właśnie. Bez wątpienia przełoży się to w korzystny sposób na wyniki twojej działalności.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.