Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Co młodzież robi w szkole > Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Chór szkolny

W niemal każdej szkole funkcjonuje taka instytucja jak chór szkolny. Dzieciaki uwielbiające śpiewać zapisują się, aby w ten sposób otworzyć sobie drogę do kariery piosenkarki, bądź piosenkarza. To świetna opcja na podszkolenie swojego głosu, oraz możliwość przełamania tremy związanej z występami przed publicznością. Do tego dochodzą różne inne profity związane z przynależnością do chóru szkolnego. Jednak coraz częściej się zdarza, że chór szkolny nie kojarzy się wśród społeczeństwa dzieci i młodzieży z czymś prestiżowym tylko obciachowym, przeznaczonym tylko dla frajerów i szkolnego popychadła. Jak to jest właściwie?

Oczywiście chór szkolny może być świetnym początkiem kariery. Pod warunkiem jednak, że będzie on umiejętnie prowadzony. Tylko chór, który będzie miał odpowiedniego dyrygenta jest w stanie nie tylko wiele osiągnąć, ale i zyskać poszanowanie ze strony innych uczniów, jak i nauczycieli. Chór szkolny to na pewno nie powód do wstydu dla jego uczestników. Tylko odważne i naprawdę utalentowane dzieciaki są w stanie uczestniczyć w zajęciach chóru, występować przed publicznością i spełniać swoje marzenia w ten właśnie sposób.

Oprócz tego chór szkolny to idealna forma spędzania wolnego czasu poprzez uczestnictwo właśnie w takich zajęciach dodatkowych. Jest to dobre rozwiązanie dla dzieci, które w zasadzie nie wiedzą co chciałyby robić. W chórze szkolnym może spróbować każdy swoich sił. Dobrze jest więc chociaż spróbować, aby w ten sposób wykorzystać swój wolny czas i otworzyć się na coś nowego, otworzyć się na nowe możliwości.