Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Sposoby nauki > Suplementu na naukę

Co poprawi koncentrację?

Jest to pytanie, które zadaje sobie każdy uczeń i student przed ważnym sprawdzianem wiedzy. Jest kilka prostych, nieszkodliwych sposobów, które mogą skutecznie w tym pomóc.

Jednym z nich są odpowiednie suplementy diety, na przykład magnez, który poprawia w doskonały sposób funkcjonowanie układu nerwowego. Jeśli czas nas goni i musimy szybko przygotować się do egzaminu lub klasówki, możemy sięgnąć po inne środki, dużo mocniejsze i działające od razu, które często są reklamowane w mediach. Czy są one skuteczne? To zależy od wielu czynników, także od naszej wrażliwości. Ich działanie opiera się jednak w dużym stopniu na różnych powszechnie dostępnych środkach pobudzających, na przykład kofeinie. Może więc zamiast wydawać pieniądza na super tabletki, lepiej jest trochę zaoszczędzić i poprzestać na zwykłym kubku czarnej kawy, która również doskonale wpływa na zdolność koncentracji.