Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Sposoby nauki > Szybkie zapamiętywanie Warszawa – kursy

Co zrobić gdy dziecko nie lubi szkoły?

Czasem zdarza się, że dzieci po prostu nie lubią szkoły i nie mają ochoty do niej chodzić. W takim przypadku zamiast karać, warto zastanowić się dlaczego nasze dziecko czuje taką niechęć.

Dziecko może nie lubić szkoły z kilku powodów i niekoniecznie od razu nam się przyzna o co chodzi. Taka sytuacja wynika często na przykład z tego, że rówieśnicy dręczą nasze dziecko lub nawet znęcają się nad nim. Jest to przykra sytuacja, na którą nauczyciele nie zawsze zwracają uwagę. Nie można im się dziwić – mają na głowie mnóstwo obowiązków, także bardzo wiele wypełniania dokumentów i innych formalności. W związku z tym nie mogą poświęcić całkowitej uwagi dzieciom. Jeśli rzeczywiście niechęć naszego dziecka wynika z takiej sytuacji, warto rozważyć różne rozwiązania, nawet te bardziej radykalne, jak zmiana szkoły.