Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Dodatkowe zajęcia młodzieży > Chór szkolny

Praca dla studentów w wakacje

Większa ilość wolnego czasu, przypadającego z reguły w okresie wakacji letnich czy zimowych ferii, można zaplanować na mniejsze lub większe podróże, by wspólnie z dzieckiem odkrywać nowe dla obojga, lub tylko dla dziecka, miejsca. Dziecko to bowiem nie koniec możliwości wyjazdów w takie miejsca świata, jakie tylko wymarzą się dorosłym. Podróżowanie z dzieckiem wymaga uwzględnienia jego potrzeb i nieco innego przygotowania, jednak jest możliwe – w sieci można znaleźć blogi prowadzone przez rodziców bardzo małych dzieci, które po przyjściu na świat nowego członka rodziny nie zmienili znacząco trybu życia, dalej podróżują i przemierzają kilometry różnych zakątków świata. O ile kwestie toczące się wokół zupełnego malucha to przede wszystkim organizacja i jego zabezpieczenia, o tyle dla starszych dzieci podróżowanie może stać się doświadczeniem na miarę dorosłych. Podróżujące nastolatki nabierają innej perspektywy, niż ich rówieśnicy, osadzeni w jednym miejscu. Dostrzegają większą różnorodność świata i są na nią bardziej otwarci. Ma to również przełożenie na edukację: podróżujący bardziej uzmysławiają sobie geograficzne, historyczne i społeczno-kulturowe aspekty świata.