Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Czas wolny > Kurs gitarowy

Czas na wychowanie

Współczesny świat zmusza nas do nieustannego pośpiechu. Cały czas mamy coś bardzo ważnego do załatwienia, śpieszymy się, gdzieś pędzimy. Niestety bardzo łatwo jest w ten sposób zapomnieć o rzeczach, które są naprawę najważniejsze.

Jedną z nich jest bez wątpienia wychowanie naszych dzieci. W końcu kto to zrobi jeśli nie my? Przerzucanie odpowiedzialności za to zadanie na różne instytucje, takie jak przedszkola, szkoły czy świetlice, nic nie da. Nie zastąpią nas w tym najlepsze i najbardziej wykwalifikowane nianie. Nie możemy po prostu liczyć na obcych i powierzać im tak ważnego zadania jak wychowanie naszego dziecka. Wychowanie jest często lekceważone w naszych czasach, co niestety ma zły wpływ na przyszłe życie wielu dzieci. Dlatego rodzice powinni być aktywnie zaangażowani w rozwój dziecka na każdym jego etapie.