Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Studia i szkoły policealne > Erasmus?

Korpetycyje przed studiami

Wielu rodziców zadaje sobie te pytanie. Ich dzieci nie mają ochoty na odrabianie lekcji, nie chcą przygotowywać się do klasówek, a na samą myśl o pójściu do szkoły zapadają na wszystkie możliwe choroby. Czemu tak się dzieje? Istnieje kilka powodów. Przede wszystkim sposób przekazywania wiedzy w szkołach może być mało interesujący dla dziecka. Chociaż wiele mówi się o nauce myślenia, czytania ze zrozumieniem i tego typu umiejętnościach, lekcje i sprawdziany w szkołach koncentrują się zazwyczaj na pamięciowym przyswajaniu dużych ilości faktów i wzorów. Wiele dzieci jest po prostu znudzona takimi lekcjami. Nie można im się dziwić. Sami nudzilibyśmy się na takich lekcjach, zresztą wystarczy, że sięgniemy do naszych własnych wspomnieć ze szkolnych czasów. Rozbudzenie naturalnej pasji do nauki w dziecku nie jest łatwym zadaniem i należy nad tym pracować już od najwcześniejszych lat.