Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Sposoby nauki > Szybkie uczenie sie

Czy odrabiać lekcje z dzieckiem?

Wiele dzieci ma problemy z nauką. Często nie potrafią zrozumieć materiału, który nie został wytłumaczony w wystarczająco przystępny sposób, czasem mają zaległości związane na przykład z chorobą i nieobecnością w szkole. Zdarza się też tak, że nie mają nawyku systematycznej pracy i codzienne ślęczenie nad zeszytami po prostu nie leży w ich naturze. Czy warto zatem codziennie poświęcić czas, aby odrobić z dzieckiem lekcje?

Jeśli tylko potrafimy to dobrze zrobić, to z pewnością tak. Zwłaszcza jeśli trudności naszej pociechy nie wynikają z jej winy lub ma ona problemy ze zrozumieniem różnych trudnych rzeczy. Z pewnością pomożemy w ten sposób naszemu dziecku poradzić sobie z trudnościami w nauce, dzięki temu nie zniechęci się do dalszego zdobywania wiedzy. Problem pojawia się jednak w sytuacji, gdy nasze dziecko po prostu nie ma ochoty na robienie zadań domowych. Niestety pilnując je codziennie możemy wyrobić w nim kolejny zły nawyk – pracy, tylko wtedy, gdy ktoś je kontroluje. W takiej sytuacji dużo trudniej o dobre rozwiązanie problemu.