Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Dzieci > Dziecko a 500+

Czy warto zmuszać dzieci do nauki?

Nie każde dziecko jest prymusem. Wielu rodziców zdaje sobie jednak sprawę ze znaczenia, jakie ma zdobycie dobrego wykształcenia. Umożliwia ono konkurowanie z innymi na rynku pracy, zdobycie dobrego zatrudnienie, w końcu ułożenie sobie życia bez troski o materialny byt.

Nasze dzieci tego jednak nie wiedzą i wcale nie garną się do książek. Czy warto jest je zmuszać? Wielu rodziców zamiast przymusu próbuje po prostu przekupywać swoje dzieci, płacąc im za to co powinno być ich obowiązkiem. Nie jest to najlepszy pomysł. Dziecko powinno od najmłodszych lat zdawać sobie sprawę z tego, że zdobywanie wiedzy jest dla niego dobre.

Co jednak zrobić gdy nasza pociecha nie chce się o tym przekonać? Każde dziecko ma naturalne zainteresowanie otaczającym je światem, chce się uczyć i poznawać rzeczywistość, niestety często nie dotyczy to rzeczywistości szkolnych podręczników. Należy więc pokazać dziecku, że wiedza, którą zdobywa w szkole także może być interesująca i użyteczna oraz może mu się przydać w życiu.