Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Szkoła > Prywatna szkoła w Warszawie

Centrum Kształcenia Ustawicznego?

Nie każdy musi iść na studia. Jednak zmieniające się cały czas realia rzeczywistości sprawiają, że od każdego wymaga się jakiegoś wykształcenia. Kiedyś nie było to tak oczywiste, że każdy musi się na czymś znać i mieć tego potwierdzenie, dlatego wielu skończyło bez jakiejkolwiek szkoły na bruku, wypartych przez młodych ludzi z tytułami magistrów czy inżynierów. Jednak praca jest niezbędna każdemu. Dlatego z myślą o dorosłych, którzy pragną zdobyć jakieś wykształcenie powstawało Centrum Kształcenia Ustawicznego – w skrócie CKU. Czym ono właściwie jest i dlaczego jest tak przydatne i potrzebne?

Centrum Kształcenia Ustawicznego to  typ publicznej, czyli bezpłatnej placówki w polskim szkolnictwie – bardzo często stanowi zespół szkół – z wieloletnią tradycją. Placówki te za główne zadanie mają ustawiczne kształcenie dorosłych osób, a przez to umożliwienie im zdobycia potrzebnego do pracy zawodu. Obecnie Centrum Kształcenia Ustawicznego jest coraz bardziej wypierane przez różnego rodzaju szkoły prywatne, najczęściej płatne, co nieco polepsza jakość edukacji, jednak zmniejsza szansę tych mniej zamożnych do edukacji zawodowej.

Centrum Kształcenia Ustawicznego to instytucja bardzo potrzebna w polskich szkolnictwie. Daje ona bowiem możliwości każdemu do zdobycia zawodu i zwiększa szansę na późniejsze zdobycie dobrej pracy. W ten sposób nikt nie powinien czuć się poszkodowany, bowiem szanse są w miarę wyrównane i każdy dostanie tyle, na ile sobie zapracuje. Warto dbać o rozwój CKU, bowiem to naprawdę wartościowa placówka.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.