Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Szkolenia dla urzędników

Erasmus?

Współcześnie studenci mają bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o ich rozwój intelektualny czy nabieranie doświadczenia potrzebnego do ich pracy. Uczelnie bowiem organizują różnego rodzaju kursy przygotowawcze nie będące programem studiów, spotkania z ekspertami i znanymi ludźmi z poszczególnych dziedzin, czy dodatkowe fakultety będące dodatkiem do studiów. Innym przykładem takich dodatkowych możliwości jest na pewno Erasmus. Czym właściwie jest to i jakie dzięki niemu studenci zyskują profity?

Erasmus to nazwa wymiany studenckiej między uczelniami z całego świata. Dzięki niej, studenci mogą przez jeden, albo dwa akademickie semestry, studiować w wybranym przez siebie miejscu za granicą. Dzięki temu studenci z Polski mogą wybrać dla siebie uczelnię z Włoch, Hiszpanii, Niemiec czy nawet Szwecji. Oczywiście pod warunkiem, że dana uczelnia ma umowę z uczelnią studenta. Co roku na taką wymianę wybiera się spośród wszystkich wniosków te najlepsze i daje możliwość studentom zdobycia doświadczenia za granicą. Jest to na pewno wielka okazja dla każdego studenta z wymiany, bowiem dzięki temu może nie tylko zdobyć wymagane doświadczenie, ale podszkolić język, poznać inne obyczaje i przede wszystkim poznać innych ludzi oraz inne systemy nauki. Jest to też na pewno wielka przygoda, która sprawia, że studenci zyskują wprawę w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich, niezależnie od tego w jakim kraju przebywają aktualnie. To świetne rozwiązanie na zebranie nowych doświadczeń, które na pewno przydadzą się w późniejszym życiu i pracy.