Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Kurs języka migowego

Czym jest MOST?

Wielu studentów zapewne, po wyborze tej jednej uczelni, na której zdecydowali się studiować, zastanawia się, jak wyglądają studia na innych uczelniach. Jest to normalne zachowanie, bowiem mając kilka opcji do wyboru, zastanawiamy się, co by było gdybyśmy jednak wybrali tę drugą opcję. Możliwość wypróbowania innych opcji, daje na pewno MOST. Czym właściwie on jest i co daje studentowi? I czy właściwie warto brać w nim udział? Wiadomą rzeczą bowiem jest, że wszystkie nasze decyzje posiadają wady i zalety, a każda możliwość ma dwie strony. Podobnie jest z programem MOST, jednak chyba ilość różnego rodzaju zalet zdecydowanie przeważa szalę nad ilością wad.

MOST jest programem międzyuczelnianym. To wymiana podobna do Erasmusa, jednak odbywa się ona tylko między polskimi uczelniami. W ten sposób uczeń studiujący na Uniwersytecie Jagiellońskim, może postudiować sobie przez jeden semestr, albo przez cały rok na Uniwersytecie Warszawskim. Na tę wymianę jest się o wiele łatwiej dostać, bowiem nie jest wymagana znajomość języków obcych w takim stopniu w jakim potrzebna jest ona na Erasmusa. Do tego dochodzi możliwość studiowania tego samego kierunku. Jest to więc dobra opcja dla tych, którzy chcieliby spróbować czegoś innego, a niekoniecznie tak ekstremalnego, jak wymiana studencka zagraniczna.

Co daje nam MOST? Przede wszystkim doświadczenie. A ono, jak wiadomo, jest w życiu najważniejsze. Do tego dochodzi możliwość poznania nowych ludzi. Dzięki tej wymianie międzyuczelnianej student ma możliwość zdobycia dodatkowego punktu do swojego CV, oraz wykształcenia na innej uczelni, a co za tym idzie, będzie to miało pozytywny wpływ na zdobycie pracy w przyszłości.