Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Dzieci > Dlaczego mamy coraz mniej dzieci?

Czym zajmuje się Komisja Edukacji Narodowej

Wiele instytucji w państwie Polskim nie jest do końca rozumiana. Ich działanie jest niejasne i kieruje się zasadami sprzecznymi ze zdrowym rozsądkiem. Jednak czasem wystarczy zrozumieć schemat by pojąć resztę działań. A czasem jest on prosty. Taką instytucją o której wiemy niewiele jest komisja edukacji narodowej. Oczywiście intuicyjnie wyczuwamy z czym ona ma do czynienia. Jednak rzadko jesteśmy świadomi tego co tak naprawdę znaczy. CO więc należy do obowiązków komisji narodowej, czym się zajmuje i jakie są efekty jej pracy? O tym w tekście poniżej.

Komisja edukacji narodowej kojarzy się nam ze świętem. Chodzi oczywiście o święto nauczyciela. Ta druga nazwa przyjęła się znacznie lepiej. Głównie dlatego, że jest znacznie krótsza. Możemy jednak dokonać pewnego przeskoku myślowego i porównać nauczyciela z komisją. Bo ich obowiązki są podobne. Oczywiście biorąc pod uwagę skalę działania. Komisja ma na celu wyedukowanie w odpowiedni sposób możliwie jak największej liczby dzieci i młodzieży. Ideałem byłoby stuprocentowe osiągnięcie, jednak do pełnych stu procent brakuje kilkunastu setnych.

Komisja edukacji narodowej ma też na celu kontrolę jakości kształcenia. Aby poprawić efekty kształcenia zmienia także program nauczania i sposoby przekazywania wiedzy. Jednak efektywnośc komisji i całego systemu kształcenia w największej mierze zależy od tego jak do nauczania są przygotowani sami nauczyciele. A chętnych żeby uczyć nie jest wielu. Szczególnie brakuje tych miłośników wiedzy którzy mieli by szanse zarazić tym swoich uczniów. To jest właśnie ideał edukacji, który jest nie do opisania za pomocą żadnego paragrafu.