Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Kursy dla urzędników

Dlaczego mamy coraz mniej dzieci?

Decyzja o założeniu rodziny jest jedną z najważniejszych w życiu. Wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i wieloma wyzwaniami. Coraz częściej odkładamy ją na później lub całkowicie rezygnujemy z posiadania dzieci.

Nie da się ukryć, że w naszych czasach stawia się rodzicom bardzo duże wymagania. Dziecko musi nie tylko być najedzone, zdrowe i czyste, musi otrzymać najlepsze wykształcenie, chodzić do dobrej szkoły, na zajęcia dodatkowe i korepetycje. Dobrze żeby uczyło się dodatkowo języków obcych, uprawiało jakiś sport lub uczyło się gry na instrumencie. Mamy poczucie, że jeśli nasze dziecko nie dostanie tego wszystkiego, przegra już na starcie konkurencję z innymi. Kiedy już decydujemy się na dziecko, chcemy zagwarantować mu wszystko co najlepsze. Czekamy więc z decyzją o powiększeniu rodziny do momentu, gdy osiągniemy odpowiedni poziom stabilizacji materialnej. Niestety, w dobie kryzysu wielu z nas może takiej chwili nigdy nie doczekać. Boimy się podjąć ryzyko i zdecydować na dziecko, jeśli nie mamy pewności, że będziemy w stanie zagwarantować mu najwyższy standard życia przez co najmniej dwadzieścia lat.