Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Sposoby nauki > Szybie zapamiętywanie – kurs

Dobrze wychowane dziecko?

Dobre wychowanie kojarzy nam się raczej z czymś staroświeckim. W naszych czasach nie bardzo ceni się różne formy grzecznościowego zachowania, za to dużą wagę przywiązuje się do swobodnego zachowania i wyrażania swoich opinii. Co zatem oznacza dzisiaj dobrze wychowane dziecko i jak je wychować?

Wbrew pozorom zmian, pewne formy obowiązują nadal i są niezmienne. Niezależnie od czasów, w których żyjemy, okazywanie szacunku innym ludziom, zwłaszcza starszym jest mile widziane, podobnie jak  zachowanie przynajmniej minimalnych zasad grzeczności. Wpojenie takich podstawowych zasad naszemu dziecku jest bardzo istotne, ponieważ ułatwią mu one życie i funkcjonowanie w świecie, na przykład robienie pozytywnego wrażenia na ludziach, co jest przecież bardzo ważne.

Podsumowując – dobre wychowanie nie zaszkodzi, a przecież może bardzo pomóc naszemu dziecku w dorosłym życiu. Dlatego warto uczyć je na przykład uprzejmego zachowania i szacunku dla innych ludzi. To jest również inwestycja w jego przyszłość. Dobre wychowanie to bezcenna wartość, która z pewnością będzie procentować po latach. Poza tym, czy sami nie wolelibyśmy żyć   w świecie, w którym wszyscy są uprzejmi?

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.