Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Dodatkowe zajęcia młodzieży > Kółko teatralne

Egzamin z języka obcego

W przeciwieństwie do wcześniejszych lat, gdy wybierało się pomiędzy podstawowym i zaawansowanym poziomem, dziś język obcy w części ustnej zdaje się bez takiego rozróżnienia. Taka forma ma umożliwić lepszą ocenę realnych zdolności ucznia, przede wszystkim sprawdzenie jego zdolności w zakresie mówienia i możliwości ogólnej komunikacji. Cały egzamin trwa zaledwie kwadrans i polega na rozmowie ucznia z egzaminatorem, przy udziale drugiego nauczyciela, który jednak nie zabiera głosy, lecz obserwuje przebieg rozmowy. Do zaliczenia egzaminu wymagane jest zdobycie dziewięciu punktów z maksymalnie 30, a oceniania jest komunikatywność, używanie struktur gramatyczno-leksykalnych i ich poprawność, wymowa i płynność wypowiedzi. Każdy element oceny ma ściśle określoną, maksymalną ilość punktów możliwych do przyznania.