Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Sposoby nauki > Szybkie uczenie sie

Jak dzieciaki w podstawówce spędzają przerwy?

Wiadomą rzeczą jest, że dzieci z trudem wytrzymują czterdzieści pięć minut lekcji. Na szczęście po tym czasie następuje błogi czas przerwy. Jest ona niezbędna dla dzieci, zwłaszcza młodszych do tego aby rozprostować nogi, pobiegać na boisku i załatwić potrzeby fizjologiczne.  To tylko ogólne opisane rzeczy do jakich przerwa jest wykorzystywana przez dzieci.

Dzieci w szkole podstawowej mają potrzebę aktywnego uprawiania sportu. Nie zawsze jest to sport czynny. Zwykle ogranicza się on do biegania za piłką albo biegania za sobą nawzajem. TO także jest jeden ze sposobów spędzania przerw. Nieustanne bieganie. Przez nauczycieli znienawidzone i naznaczane ciągłymi upomnieniami, przez uczniów kochane. Bo w końcu wszystko jest lepsze od lekcji historii.

Wiele przerw dzieci spędzają we własnym gronie. Czasem się zdarzy, że jedzą przy  tym śniadanie, jednak nie jest to reguła. Śniadanie bowiem nie jest dla dziecka tak ważne, jak na przykład rozmowa z rówieśnikiem, albo tak jak wyżej wspomniane bieganie.

Niektóre szkoły oferują dzieciom ze szkoły podstawowej zajęcia w świetlicach. Są one niezbyt ciekawe i rozbudowane. Wszystko dlatego, że czas przerw jest bardzo ograniczony. Jednak kilka zajęć w świetlicy na pewno może urozmaicić dłużący się dzień w szkole.

Na koniec warto dodać, że spędzanie czasu na przerwach na etapie szkoły podstawowej niemal zawsze odbywa się w grupach, dopiero w późniejszym czasie zaczyna się indywidualizować. Nie jest to jednak zasada która ma odniesienie do każdego dziecka