Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Wychowanie > Organizacja wakacji dla dziecka

Jak młodzież spędza przerwy w szkole?

Na pewno wielu z nas zastanawia się co robi młodzież w szkole. Oczywiście o ile do niej trafia i w niej przebywa. Załóżmy jednak, że młodzi ludzie przebywają na lekcjach. CO jednak robią w przerwach. Jest oczywiste, że ich zachowanie będzie obrazować przejaw buntu. Ale czy tylko? Oczywiście, ze nie. Młodzież  spędza czas w bardzo zindywidualizowany sposób. Zupełnie inaczej niż dzieci w szkole podstawowej. Dzieje się tak dlatego, że wtedy zakreślają się pewne zdolności i skłonności do sportów i nałogów.

Część młodych ludzi udaje się za szkołę na popularnie zwanego dymka. Nie jest to zgodne z regulaminem szkoły ani z zasadami panującymi w naszym kraju. Bo niepełnoletnim palić nie wolno. Jednak tego zjawiska ciężko ustrzec. Jednak i ono ma swoje dobre strony, bowiem zacieśniają się wtedy Więzi społeczne pomiędzy tymi co palą. Jest to niewątpliwa korzyść.

Inni młodzi ludzie rozwijają swoje pasje. Często niezrozumiałe dla rówieśników. Bo jak można całą przerwę spędzić na grze w szachy?!? Nie jest to nic dziwnego. Bowiem wtedy młody człowiek zaczyna rozumieć to co do niego pasuje najlepiej. A nie jest powiedziane, że każdy powinien grać w piłkę i rzucać do kosza. Wielu młodych ludzi woli sporty intelektualne.

Skoro o intelekcie mowa to dojrzewający uczniowie czasem też zaszyją się w bibliotece. Rzadko jednak czytają tam lektury. To jest bowiem czas w którym łatwo można zarazić się czytaniem książek.

Ogromna część młodych ludzi lubi w przerwie po prostu pokopać piłkę. Jest to przecież nasz sport narodowy, w którym jednak idzie nam średnio.