Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Szkoła > Dobra szkoła w Poznaniu

Jak nauczyć dziecko czystości?

Nauka podstawowych zasad higieny to jedna z podstawowych spraw, o które powinniśmy się zatroszczyć, gdy chcemy wychować dziecko. Dbanie o czystość, systematyczne, samodzielne mycie się, zakładanie czystego ubrania – czym nasze dziecko szybciej się tego nauczy, tym lepiej.

Przede wszystkim powinniśmy przywiązywać dużą wagę do systematyczności. Dziecko od nas nauczy się codziennego robienia różnych rzeczy, takich jak sprzątanie i mycie. Jeśli nie zwrócimy na to uwagi odpowiednio wcześnie, później możemy mieć poważne problemy z małym brudasem, który będzie lekceważył podstawowe zasady czystości. Niestety czym później się za to zabierzemy, tym trudniej będzie wyrobić w dziecku odpowiednie nawyki. Zbuntowanego nastolatka znacznie trudniej przywołać do porządku niż malucha, nad którym jest łatwiej zapanować.