Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > W czym mogą pomóc kursy?

Jak rozmawiać ze zbuntowanym nastolatkiem?

Kilkanaście lat to trudny wiek, tak przynajmniej jesteśmy przyzwyczajenie myśleć. Jeśli jednak rozejrzymy się dookoła nie dostrzeżemy wcale tak wielu bardzo zbuntowanych nastolatków. Oczywiście jest to czas, w którym młody człowiek zaczyna walczyć o swoją niezależność i stara się znaleźć trochę własnej przestrzeni. Zależy mu również, żeby wydawać się jak najbardziej dorosłym. Co jednak jeśli nasze dziecko wykracza poza zwykły schemat i zaczyna naprawdę sprawiać problemy?

Dużo się mówi o budowaniu zaufania między rodzicami i dziećmi. Jest to oczywiście bardzo ważne, ale powinniśmy myśleć o tym już od pierwszych lat życia naszego dziecka. To właśnie w tym czasie wykształcą się więzi między nim a nami i to od ich jakości w dużym stopniu będzie zależała nasza późniejsza komunikacja. Co zrobić, gdy tego nam brakuje? Przede wszystkim powinniśmy traktować nasze nastoletnie dziecko i jego problemy poważnie. Chociaż nam mogą się one wydawać błahe, dla nastolatka są najpoważniejszymi sprawami na świecie.

Warto też pamiętać, złe zachowanie może często wynikać z próby zwrócenia na siebie uwagi. Dlatego jeśli nasze dziecko zaczyna się nagle robić nieposłuszne, możemy podejrzewać, że ma jakieś problemy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.