Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Kurs florystyczny

Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna, szybka i wydajna nauka jest marzeniem każdego ucznia i studenta. Nic w tym dziwnego. W życiu jest wiele ciekawszych rzeczy do roboty niż ślęczenie nad nudnymi podręcznikami i uczenie się na pamięć nieciekawych faktów. Dlatego każdy chciałby jak najszybciej przyswoić potrzebną wiedzę i mieć ten przykry obowiązek z głowy.

W skutecznym uczeniu najważniejsza jest systematyczność – czyli codziennie po trochu. Jeśli rozłożymy sobie naukę na małe, ale regularne porcje, będzie nam dużo łatwiej uporządkować potrzebne informacje i poradzić sobie z przygotowaniem do sprawdzianu, egzaminu czy klasówki. Oczywiście ta teoria jest trudna do zastosowania w praktyce. Codzienne siedzenie nad książką nikomu się nie uśmiecha. Wielu osobom wydaje się, że jest to po prostu strata czasu, który można wykorzystać w ciekawszy sposób. Okazuje się jednak, że systematyczna nauka może nam pomóc w dużym stopniu w skróceniu całkowitego czasu spędzonego nad podręcznikiem. Zamiast zarywać całą noc na książką, wystarczy nam kilka godzin na powtórzenie materiału. Oszczędzimy sobie także bardzo dużo stresu, nerwów, a także frustracji i kłopotów spowodowanych złymi ocenami.