Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Matura > Opinie uczniów o nowej maturze

Jak wybrać dobrego korepetytora dla dziecka?

Wybór dobrego nauczyciela, który będzie udzielał korepetycji nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim taki nauczyciel powinien spełniać kilka warunków. Oto one.

Dobry korepetytor powinien mieć odpowiednią wiedzę w danej dziedzinie, a także najlepiej doświadczenie w jej nauczaniu Student może być oczywiście tańszy, lepiej jednak wybrać kogoś z większym doświadczeniem pedagogicznym, kto nie tylko będzie znał dziedzinę, które uczy, ale także nie będzie miał problemów z przekazaniem różnych zagadnień i przystępnym wytłumaczeniem trudnych elementów. Po drugie skuteczny korepetytor powinien mieć dobry kontakt z dzieckiem. Niekoniecznie muszą zostać dobrymi kumplami, ale warto żeby dziecko w miarę chętnie brało udział w korepetycjach. Pomoże w tym bez wątpienia przyjemna osobowość korepetytora i jego umiejętność nawiązywania dobrych relacji.

Oczywiście o tym, czy dobrze wybraliśmy przekonamy się, kiedy zobaczymy efekty korepetycji. Jeśli nasze dziecko poprawi się w nauce i będzie zadowolone, będzie to znaczyło, że osiągnęliśmy nasz cel.