Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Studia i szkoły policealne > Studia techniczne

Jak zachęcić dziecko do nauki?

Niestety nie wszystkie dzieci są z natury prymusami. Oczywiście zdarzają się mali naukowcy, których nie trzeba siłą zaganiać do książek, ale niestety należą oni do mniejszości. Chociaż nasze dzieci mogą nam się wydawać najmądrzejsze na świecie, istnieje szansa, że nie będą przynosić dobrych ocen ze szkoły.

Co zrobić, gdy nasza inteligentna pociecha przynosi same dwóje? Oczywiście możemy grozić i karać, ale warto wypróbować też bardziej pozytywne metody działania. Jedną z nich jest oczywiście nagradzanie za odrobienie lekcji, czy przygotowanie się do sprawdzianu. Pojawia się jednak poważna wątpliwość, czy jest to najlepszy pomysł. W końcu nauka powinna być obowiązkiem naszego dziecka, który te powinno wypełniać bez jakiejś dodatkowej gratyfikacji. Nagrodę można obiecać za wyjątkowo dobre wyniki, a nie wypełnianie szkolnych obowiązków na minimalnym poziomie.

Jeśli naszego dziecka po prostu nie interesuje szkoła i nauka, możemy spróbować je zachęcić i przekonać, że zdobywanie wiedzy wcale nie jest nudne. Oczywiście czym wcześniej się do tego zabierzemy tym lepiej. O ile z dzieckiem na etapie podstawówki można sobie poradzić, to zbuntowany nastolatek okaże się zapewne o wiele bardziej odporny na nasze starania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.