Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Szkolenia dla firm

Kara dla dzieci

Nieposłuszny maluch może przysporzyć bardzo wielu problemów. Każde wyjście może zmienić się z przyjemności w koszmar, kiedy mały uparciuch kopie, krzyczy, płacze i próbuje wymusić na nas jakieś zachowanie.

Trudno jest się z tym uporać, zwłaszcza że takie zachowanie dziecka często zwraca uwagę przypadkowych ludzi. Ich uwagi mogą nas dodatkowo wytrącić z równowagi. Przede wszystkim powinniśmy więc zachować spokój. To, że się zdenerwujemy i zaczniemy wyładowywać swoje frustracje na dziecku w niczym nam nie pomoże. Wręcz przeciwnie, tylko pogorszymy w ten sposób sprawę, bo mały terrorysta zobaczy, że może nami manipulować i wymusić określoną reakcję. Jest to niebezpieczne, bo skłoni go do powtarzania podobnych zachowań w przyszłości.

Na wypadek, jeśli dziecko okaże się nieposłuszne powinniśmy mieć przygotowane kary. Może to być zrezygnowanie z jakiejś przyjemności lub zakaz gry na komputerze lub oglądania telewizji. Takie kary są zazwyczaj bardzo dotkliwe dla dziecka i sprawią, że zrozumie konsekwencje swojego postępowania.