Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Zarządzanie czasem – kurs

Kiedy korepetycje są potrzebne dziecku

Nie każde dziecko musi być w szkole prymusem. Niektóre z nich bowiem nie radzą sobie często tak jak powinni, albo po prostu niektóre informacje i wiadomości przyswajają nieco wolniej niż inne dzieci. Dlatego dobrze jest pomyśleć o korepetycjach dla swojej pociechy. Kiedy korepetycje są właściwie potrzebne i czy warto męczyć nimi dziecko już od najmłodszych lat?

W szkole podstawowej korepetycje z reguły nie są potrzebne. Są to lata kiedy dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z nauką, dlatego też nie ma co odstraszać swojej pociechy i zniechęcać jej do szkoły. Kiedy dziecko nie bardzo radzi sobie z programem nauczania, to wystarczy zapisać je na dodatkowe zajęcia wyrównawcze, które powinny być organizowane w każdej szkole. Będzie to na pewno wystarczające działanie, zaś korepetycje nie będą tutaj wymagane. No chyba, że chcemy uczyć nasze dziecko języka obcego na własną rękę, co na pewno jest świetną inwestycją. Jednak nie ma co męczyć dziecka korepetycjami z innych przedmiotów.

Jeśli nasze dziecko nie radzi sobie zbyt dobrze z nauka w późniejszych latach to dobrze jest pomyśleć o korepetycjach, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu tego ze swoją pociechą. Bowiem jeśli będziemy nasze dziecko zmuszać do czegoś, na co nie ma ochoty, to wyniknie z tego skutek odwrotny całkowicie do zamierzonego. Dlatego dobrze jest wcześniej porozmawiać z dzieckiem o korepetycjach. Należy do tego podejść bardzo indywidualnie i podjąć kroki tylko po wcześniejszym przemyśleniu sprawy. Tylko w ten sposób korepetycje naszemu dziecku pomogą, a nie zaszkodzą.