Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > System oświaty w Polsce > Szkoły dwujęzyczne

Kółka tematyczne w szkole

Dziecko w szkole spędza większą ilość swojego czasu. Jest to czas przeznaczony na naukę, na poszczególne przedmioty i inne obowiązkowe zajęcia. W szkole również dziecko może spędzać czas uczestnicząc w zajęciach dodatkowych. W każdej bowiem szkole istnieje obowiązek stworzenia dodatkowych, tematycznych kół przeznaczonych na zajęcia z konkretnego przedmiotu. W ten sposób dziecko może sobie wybrać na które zajęcia dodatkowe w postaci kół tematycznych chce uczęszczać, rozwijając dzięki temu swoje szczególne zainteresowania i wyjątkowe umiejętności czy talenty. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie, bowiem bardziej konkretyzuje umiejętności dzieci i pomaga im w ten sposób wybrać odpowiednią drogę dalszej nauki.

Kółka tematyczne mogą być różne. Z reguły podział jest podobny, jak podział przedmiotów szkolnych. W ten sposób nasze dziecko ma do wyboru: kółka matematyczne, kółka polonistyczne, kółko biologiczne, albo chemiczne, fizyczne, a także kółko muzyczne, kółko plastyczne, czy nawet kółko z wychowania fizycznego. Na tych dodatkowych zajęciach przerabiane są zagadnienia nadprogramowe. Bardzo często są to zajęcia, które mają na celu przygotowanie dziecka do jakiejś olimpiady tematycznej, czy innego konkursu z danej dziedziny nauki. Jest to naprawdę świetny sposób na rozwijanie zainteresowań dzieci, przy jednoczesnym uzupełnianiu ich wiedzy. Każde dziecko powinno wybrać coś, w czym będzie czuło się najlepiej i w ten sposób będzie rozwijało swoje zainteresowania.

Warto dopilnować, aby dziecko wybrało dla siebie jakieś kółko tematyczne. Na pewno nie będzie to dla niego zmarnowany czas.