Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Co młodzież robi w szkole > Formy aktywizacji dzieci w szkole

Kursy wychowania dziecka

W naszym społeczeństwie panuje głęboko zakorzenione przekonanie, że wychowywanie dzieci jest przede wszystkim zadaniem kobiety i to ona lepiej radzi sobie z wypełnianiem tej funkcji. Bez wątpienia na samym początku życia dziecka jego więzi z matką są dużo silniejsze niż z ojcem. Bardzo szybko zaczyna się to jednak zmieniać.

W miarę jak dziecko dorasta coraz większą rolę w jego życiu zaczyna odgrywać ojciec. Nie da się ukryć, że bardzo szybko oboje rodzice stają się bardzo ważni i zaczynają odgrywać poważną rolę wychowaniu. Nie można jednoznacznie określić, które z nich jest ważniejsze lub które lepiej wychowuje swoje dzieci. Dlatego powszechne przekonanie, że to kobiety lepiej zajmują się dziećmi może być krzywdzące dla wielu panów,  którzy doskonale spełniają się w roli ojców i biorą aktywny udział w wychowaniu dzieci.