Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Sposoby nauki > Jak uczyć się skutecznie?

Organizacja wakacji dla dziecka

W naszych czasach wiele dzieci spędza większość dnia poza domem. Najpierw spędzają czas w przedszkolach, później w szkołach i na świetlicach. Stanowi to bardzo wygodną alternatywę dla rodziców, którzy zazwyczaj są zbyt zajęci pracą zawodową.

Oczywiście trudno jest obwiniać za ten stan rzeczy ludzi, którzy muszą po prostu zarobić na życie i nie stać ich na opłacenie opiekunki dla dzieci. Są skazani na korzystanie z różnych placówek.  Nie powinni jednak ulegać złudzeniu, że są zwolnienie z odpowiedzialności za zwoje dziecko. To na nich nadal spoczywa obowiązek wychowania dziecka. Nawet najlepsza szkoła, czy świetlica szkolna nie zrobi tego za nich. Tylko oni mają możliwość indywidualnego potraktowania swojego dziecka, poznania go oraz jego potrzeb. Tylko w ten sposób – przez indywidualne podejście – można we właściwy sposób wychować dziecko. Niestety nie zapewni tego ani przedszkole, ani szkoła, ani świetlica.