Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Wychowanie > Jak nauczyć dziecko czystości?

Kurs samoobrony dla dziecka

Dzieci uwielbiają psocić. Zwłaszcza kiedy są w szkole, z dala od rodziców, do których czują pewien respekt i w obecności których starają się zachowywać grzecznie. Problem zaczyna się, kiedy wychodzą do szkoły. Wtedy całą swoją energię muszą jakoś spożytkować, więc psocą, bardzo często na lekcjach, nie bardzo przejmując się nauczycielem, a czasem przejmując się bardzo krótko. Jak w takim razie nauczyciel powinien radzić sobie z rozkapryszoną klasą, w jaki sposób uciszać rozgadane dzieciaki, czy pouczać jeśli dziecko nabroi?

Przede wszystkim należy okazać spokój. Agresja, bądź okazywanie zdenerwowania ze strony nauczyciela jest tylko i wyłącznie słabością, oraz może zostać użyte przeciwko niemu. Dzieci bowiem bardzo chytrze wykorzystują złość ze strony dorosłych, aby dobitniej wyprowadzić ich z równowagi. Dlatego też nie ma co krzyczeć, bowiem to jeszcze spotęguje złe zachowanie dzieci. Tylko spokój może zapewnić spokój w klasie. Nie należy dać się sprowokować młodym gniewnym, bowiem oni tylko na to czekają. Należy spokojnie mówić do rozrabiaków i uświadomić im konsekwencje ich złego zachowania. Jednak co jeśli spokojne podejście nie wystarcza?

Dzieci potrafią być wredne i opryskliwe. Jest to często ich sposób na radzenie sobie z rzeczywistością. Dlatego jeśli nie można kogoś zmienić, to dobrze jest go sobie wychować. Jest to opcja przede wszystkim dla rodziców, którzy niekoniecznie radzą sobie ze swoimi dziećmi. Nauczyciel powinien umieć operować różnymi metodami uspokajającymi, jak np. metoda nagród i kar. Jednak trzeba pamiętać, aby przy tym nie wyjść z roli i nie dać się sprowokować, bowiem ostatnie co w takim przypadku jest potrzebne, to spuścić nerwy z wodzy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.