Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Co młodzież robi w szkole > Jak zorganizować zastępstwo lekcyjne?

Kursy dla urzędników

Urzędnicy to jedna z wielu grup zawodowych, które muszą się nieustannie szkolić i zdobywać nową wiedzę. Wynika to z kilku czynników, między innymi oczywiście z konieczności ciągłego poznawania nowych przepisów prawa, które przecież zmieniają się nieustannie.

Jedak coraz większy nacisk kładzie się także na jakość obsługi w urzędach. Co za tym idzie możemy często spotkać się z ofertą z zakresu umiejętności interpersonalnych i obsługi klienta, przeznaczonych właśnie dla pracowników różnych urzędów. Jest to zdecydowanie pozytywny trend, zwłaszcza z punktu widzenia petenta. Oczywiście można się zastanawiać na ile rzeczywiście takie szkolenia wpływają pozytywnie na jakość pracy osób, które je przeszły.  Czy przekazują jakieś cenne informacje, które są później wykorzystywane w praktyce i wpływają na jakość pracy urzędników?

Zapewne różnie z tym bywa. Możemy jednak mieć nadzieję, że liczne kursy, które przechodzą urzędnicy, wpłyną na stopniową poprawę jakości pracy urzędów. Bez wątpienia zmiana nawyków niektórych urzędników nie jest prosta, do urzędów trafia jednak nowe pokolenie pracowników, które ma zupełnie inne standardy i podejście do wykonywanych obowiązków.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.