Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Sposoby nauki > Szybie zapamiętywanie – kurs

Kurs gitarowy

Uzdolnienia muzyczne to talent, który trzeba pielęgnować, by się rozwijał. Jeśli jednak odkryje się go w swoim dziecku, warto o niego zadbać. Duże znaczenie ma własna praca, lecz istnienie samego talentu to coś, co jest dane lub nie – jeśli więc jest, szkoda byłoby to zaprzepaścić. Dobrą okazją do sprawdzenia predyspozycji dziecka może być kurs gitarowy. Takie kursy organizowane są zarówno w trakcie roku, jak i w okresie wakacji letnich (są to wtedy krótsze kursy, o bardziej zwięzłej formie). Letnie kursy stają się dobrą okazją do szybkiego przyswojenia podstaw gry na gitarze, a przy okazji ciekawego spędzenia tego okresu i znalezienia zajęcia, pozwalającego wypełnić dużą ilość wolnego czasu. Zajęcia prowadzone są dla poszczególnych grup wiekowych, przez doświadczonych nauczycieli z dobrym podejściem do dzieci. Jeśli organizator kursu umożliwia wybór pomiędzy poziomem podstawowym a zaawansowanym, wiadomo dodatkowo, że poziom kursu spełni oczekiwania nasze i dziecka, nie będzie ani za prosty (jeśli dziecko zna już podstawy), ani za trudny dla stawiającego pierwsze kroki z instrumentem. Najlepiej, jeśli grupy nie są liczne, wiadomo wtedy, że nauczyciel będzie mógł poświęcić czas każdemu dziecku.