Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Dzieci > Zabawki dla dzieci – sklep

Likwidacja gimnazjów

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wywołał dyskusję o przyszłości gimnazjów, proponując ich likwidację. Debata polityczna na ten temat, co do opinii, podzielona jest ściśle według biorących w niej udział partii, wydaje się więc, że ma więcej wspólnego z przyciąganiem medialnej uwagi niż rzetelną dyskusją. Rząd skupia się na argumentach mających podtrzymać bieżący stan funkcjonowania szkół gimnazjalnych, opozycja natomiast przeciwnie, dobiera dowody mające wskazywać niesłuszność istnienia tych szkół. Zarówno opinie przeciwników, jak i zwolenników utrzymywania gimnazjów, skoncentrowane są bardziej na sferze emocjonalnej niż racjonalnej, trudno więc mówić o wyciąganiu rzeczowych wniosków z takich rozmów. Brak obiektywnego podsumowania reformy, w efekcie której gimnazja powstały, podkreśla również Krystyna Łybacka. Jedyny obiektywny wniosek, jaki na tą chwilę, na podstawie toczących się dyskusji można wyciągnąć, jest ten dotyczący kosztów, jakie spowodowałaby likwidacja gimnazjów. Oznaczałoby to konieczność dalszych przekształceń, wprowadzenia coś zamiast i wdrożenie nowych rozwiązań, a to zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami, dodatkowo obciążającymi budżet państwa i samorządów terytorialnych.