Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Kursy internetowe dla uczniów

Mundurek dziecka do szkoły

Oczywiście dobrze, jeśli nasze dziecko dosyć wcześnie wyrobi sobie nawyk samodzielnego przygotowywania stroju do szkoły. Zanim to jednak nastąpi to my będziemy wybierać ubrania dla naszej pociechy. Czym się kierować przy wyborze ubrania do szkoły?

Przede wszystkim powinno  ono być wygodne. Jest to najważniejsze, zwłaszcza dla młodszych dzieci, które spędzają jeszcze sporo czasu na zabawie z rówieśnikami. Ubranie nie powinno krępować ruchów dziecka. Nie powinno też być zbyt drogie – strach przed zniszczeniem czy poplamieniem drogich spodni nie powinien powstrzymywać naszej pociechy od zabawy z innymi dziećmi. Oczywiście ubranie powinno być także dopasowane do pogody. Niestety niektórzy rodzice mają tendencję to zbyt ciepłego ubierania sowich dzieci i każą sowim pociechom zakładać czapki i szaliki nawet wiosną.