Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Czas wolny > Wydarzenia tematyczne

Nauka w gimnazjum

Podczas odbywania trzyletniej nauki w gimnazjum, uczeń zyskuje przekrój wiedzy z różnych dziedzin: matematyki, historii, geografii, biologii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie itd. Gimnazjum, jako etap pomiędzy szkołą podstawową a średnią ma przygotować uczniów do samodzielności i dać mu czas na rozeznanie swoich preferencji edukacyjnych, by mogły zorientować się w czym są dobre i odpowiednio ukierunkować dalej swoją edukację na poziomie szkoły średniej. Ma także rozwijać jego zainteresowania społeczne, przekazać wartości związane z kulturą i sztuką i wprowadzić w świat nauki, objaśniając pojęcia naukowe, metody i twierdzenia, podstawy naukowego języka. Rolą gimnazjum jest więc zarówno poszerzanie wiedzy, rozwój intelektualny, jak i przygotowanie do funkcjonowania w świecie jako osoba świadoma, zorientowana i potrafiąca być częścią życia społecznego.