Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Szkolenia prezentacji i mówienia

Nauka w liceum profilowanym

Licea profilowane nie dają uprawnień do wykonywania zawodu, jednak jest to ułatwienie do ich zdobycia, a na poziomie samej szkoły zyskuje się już pewien zakres wiedzy i kwalifikacji. Stanowią szczególne ułatwienie, gdy po zakończeniu liceum, rozpoczyna się studia w zbieżnym kierunku, wtedy uzyskana wiedza pozwoli łatwiej i na wyższym poziomie opanować materiał akademicki, tym samym odnosić większe sukcesy na studiach, szerzej otwierając sobie furtkę do kariery zawodowej. Niestety niedawno licea profilowane przestały istnieć. Innowacyjna forma ich działania nie wystarczyła, szkoły te odnosiły słabe wyniku w egzaminach maturalnych, co zapewne było konsekwencją skupiania nie najlepszej kadry nauczycielskiej. Przez to też zainteresowanie nimi było mniejsze, niż z pewnością byłoby, gdyby uczniowie w nich się kształcący osiągali lepsze wyniki edukacyjne.