Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Zarządzanie czasem – kurs

Pierwszy dzień w szkole

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak przygotować dziecko do pierwszego dnia w szkole. Oczywiście konieczne jest zaopatrzenie się w wyprawkę, ale to przecież nie wszystko. Dla dzieci, które wcześniej nie były w przedszkolu może to być pierwszy dzień spędzony samotnie poza domem, bez towarzystwa rodziców lub innych znajomych osób. Mogą czuć się z tego powodu przestraszone lub niepewne, a przecież warto zadbać, żeby swój pierwszy dzień w szkole wspominały jako przyjemność a nie traumatyczne przeżycie.

Co zatem możemy zrobić żeby im pomóc i sprawić, że ten trudny moment będzie łatwiejszy? Przede wszystkim powinniśmy zacząć wcześniej przygotowywać nasze dziecko do myśli o pójściu do szkoły. Warto jest także zadbać, żeby nasze dziecko utrzymywało kontakty z rówieśnikami, łatwiej będzie mu wtedy zawrzeć znajomości i odnaleźć się w nowym miejscu.

Pozytywne nastawienie i umiejętność poradzenia sobie w różnych sytuacjach oraz poproszenia nieznajomych o pomoc bez wątpienia przydadzą się naszemu dziecku, kiedy będzie stawiało swoje pierwsze kroki na szkolnym korytarzu. Dzięki temu łatwiej stanie się samodzielne i bardziej zaradne.