Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Dzieci > Jak przekonać dziecko do nauki?

Portal edukacyjny

Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło platformę debaty na tematy związane z kondycją edukacji i perspektywami na przyszłość. Dzięki temu mają zbliżyć się środowiska kształtujące szkołę, tj. nauczyciele, rodzice, przedstawiciele trzeciego sektora, samorządowcy, a także sami uczniowie, dotychczas często pomijani w podobnych debatach. Nasza Edukacja jest otwarty na osoby o różnych poglądach, którym jednak przyświeca wspólny cen – poprawa warunków szkolnictwa i rozwoju edukacji, co ma być korzystne dla samego systemu, a przede wszystkim dla uczniów. Dzięki różnorodności poglądów otwiera się szansa na połączenie interesów poszczególnych grup i wypracowanie wspólnych obszarów porozumienia. Aby ukierunkować ruch na portalu, zaproponowano dziewięć tematów do dyskusji, związanych m.in. z ocenami, współpracy pomiędzy rodzicami a nauczycielami i korzystania z nowoczesnych technologii. Katalog tematów nie jest jednak zamknięty, użytkownicy portalu mogą proponować własne zagadnienia, które ich zdaniem warte są poruszenia. Aby inicjatywa była owocna, warto aby zaangażowała się w nią jak największa ilość osób, dbając przy tym o rzeczowość i merytoryczność dyskusji.