Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Sposoby nauki > Jak mieć dobre oceny

Kursy przedmaturalne

Problemy z nauką są częstym zjawiskiem wśród dzieci i mogą wynikać z wielu różnych czynników. Wszystko zależy od dziecka – jego charakteru, osobowości i indywidualnej sytuacji. Nie ma jednej przyczyny, która byłaby prawdziwa we wszystkich przypadkach. Co zatem najczęściej wpływa na problemy z nauką?

Przede wszystkim przyczyną mogą być trudności w zaadoptowaniu się w nowym miejscu, jakim jest szkoła. Nie każde dziecko od razu odnajdzie się w klasie i nawiąże dobre kontakty z rówieśnikami. Dla naszej pociechy pierwsze dni w szkole mogły być trudnym przeżyciem. Także później nasze dziecko nie musi wcale dobrze odnajdywać się w szkolnej rzeczywistości. W skrajnych przypadkach, na przykład znęcanie się przez rówieśników możemy pomyśleć nawet nad zmianą szkoły. Inną przyczyną są problemy w domu. Niestety zła sytuacja w rodzinie przekłada się bardzo często na złe wyniki w nauce.