Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Dzieci > Czy warto zmuszać dzieci do nauki?

Prywatna szkoła w Warszawie

Wielu rodziców przeraża wysłanie swojego dziecka do publicznej szkoły. Boją się oni problemów wychowawczych, które może sprawiać ich dziecko, jeśli dostanie się w nieodpowiednie towarzystwo, problemów z nauką, niewystarczającego poziomu i kiepskich nauczycieli. Nie dziwi więc fakt, że wielu rodziców, których na to stać, zastanawia się nad posłaniem dziecka do prywatnej szkoły.

Prywatna szkoła ma swoje zalety i wady. Oczywiście jeśli zapłacimy czesne mamy prawo więcej wymagać, oczekiwać wyższego poziomu oraz większej troski o nasze dziecko. Szkoły prywatne zazwyczaj reklamują się lepszym poziomem nauczania. Wadą takiego rozwiązania jest swego rodzaju zamykanie dziecka pod kloszem i pozbawianie go doświadczeń, które będą mieli jego rówieśnicy i które mogą okazać się późnej ważną częścią wchodzenia w dorosłość. Możemy więc mieć dziecko, które będzie świetnie wykształcone, ale będzie miało problemy z funkcjonowaniem w „normalnym” świecie.

Co zatem wybrać – szkołę prywatną, czy publiczną? Odpowiedź zależy od nas. Cokolwiek jednak wybierzemy, powinniśmy pamiętać aby kierować się dobrem dziecka, a nie aktualną modą i tego rodzaju mało istotnymi kwestiami.