Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Edukacja > 6-latki w szkołach

Przebieg egzaminu pisemnego

Wszystkie matury w całej Polsce rozpoczynają się jednocześnie, o 9 lub 14. Osoby spóźnialskie muszą się w dni egzaminów maturalnych bardzo zdyscyplinować, gdyż osoba która zjawi się choćby minutę po rozpoczęciu egzaminu, nie zostanie już wpuszczona do sali, a więc nie będzie miała możliwości zdawania matury. Czas zdawania egzaminu liczy się od chwili zakodowania arkuszy przez każdego z uczniów. Wtedy można przystąpić do rozpoczęcia wypełniania części egzaminacyjnej arkusza, a członek komisji zapisuje dokładną godzinę rozpoczęcia i zakończenia egzaminu. Powinno to być zapisane w takim miejscu, by każdy mógł bez problemu spojrzeć, podobnie jak na zegar, by mieć nieustanną możliwość kontrolowania upływającego i pozostałego czasu. Gdy rozpocznie się zdawanie egzaminu, nie wolno już nawiązywać żadnych kontaktów z innymi uczniami i nie zachowywać się w sposób mogący budzić podejrzenia prób ściągania.