Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Przedmioty w gimnazjum > Wychowanie fizyczne w gimnazjum

Przykłady kierunków studiów humanistycznych

Studia to dzisiaj przyszłość, jeśli ktoś chce zdobyć w miarę dobrą pracę. Dla jednym idealnym rozwiązaniem będą studia techniczne, a dla innych humanistyczne. Te drugie cieszą się szczególnym zainteresowaniem, głównie przez wzgląd na ich pozorną łatwość. Dlaczego pozorną? Bowiem, choć trudno w to uwierzyć, studia humanistyczne stanowią taką samą trudność dla studenta jak studia ścisłe. Tak naprawdę nie ma jednego wyróżnika, którym różniłyby się poszczególne kierunki. Jakie wyróżniamy przykłady studiów humanistycznych?

Filologia. Nieważne jaka. Może być filologia polska, angielska albo romańska. Wszystko opiera się tutaj na językach, więc to studia dla kogoś, kto dobrze się w tym czuje. Dzięki tym studiom poznamy nie tylko język, ale także historię literatury z poszczególnych krajów, czy podstawy lingwistyczne danego języka, oraz zagadnienia gramatyczne.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Kierunek dla przyszłych gwiazd wiadomości telewizyjnych. Chociaż nie każdy absolwent musi skończyć przed kamerą. Na tym kierunku poznaje się tajniki pracy dziennikarza, uczy pisać teksty dziennikarskie oraz zgłębia sekrety i zagadnienia polskiego dziennikarstwa.

Kulturoznawstwo. Chociaż to kierunek uważany za bezsensowny i nie dający przyszłości, to jednak za tą jedną nazwą kryje się naprawdę sporo możliwości. Bowiem na kulturoznawstwie studenci poznają zagadnienia kulturalne, filmowe, związane z mediami, czy literaturą. Tak naprawdę ten kierunek daje ogólny ogląd na kulturę zarówno polską, jak i światową, dlatego daje możliwości pracy w ośrodkach kulturowych, a także w roli krytyka filmowego, teatralnego czy nawet muzycznego.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.