Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > Kurs języka migowego

Ranking szkół w warszawie

Niestety kondycja polskiej szkoły nie należy do najlepszych. Wynika to z kilku prostych czynników, które niestety w dużym stopniu spowodowane zostały przez nietrafione reformy systemu edukacji.

Po pierwsze nie ma chyba wątpliwości, że podział edukacji na trzy etapy był raczej nietrafionym pomysłem. W końcu dzieci tracą na tym więcej niż zyskują. Także uproszczone testy nie wpływają dobrze na poziom nauczania. Zamiast uczyć myślenia, uczą po prostu udzielania standardowych odpowiedzi. Niestety nie jest to zbyt dobry pomysł, nie pomaga on bowiem w rozwoju naszego dziecka i nie uczy go ważnej umiejętności jaką jest krytyczne myślenie. Coraz więcej osób w naszym kraju zdobywa wyższe wykształcenie, niestety rodzi się pytanie o jakość tego wykształcenia i czy rzeczywiście osoby, które posiadają dyplomy w pełni na nie zasługują.