Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Matura > Opinie uczniów o nowej maturze

Rozwój osobisty – kursy

Coraz częściej możemy spotkać się z różnorodnymi ofertami szkoleń z zakresu komunikacji i rozwoju osobistego. Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, czy są one rzeczywiście skuteczne i czy warto zainwestować  w nie swoje pieniądze? Czy może będą raczej stratą czasu i nie zdobędziemy dzięki nim żadnych użytecznych informacji, które będą nadawały się do wykorzystania w praktyce?

Oczywiście wiele w tej kwestii zależy od jakości samego kursu. Bez wątpienia możemy trafić na kurs, który będzie po prostu kiepsko przygotowany, bez wystarczającej wiedzy merytorycznej lub przykładów i ćwiczeń, które pozwolą przełożyć zdobyte informacje na praktykę. Jeśli jednak dobrze poszukamy znajdziemy z pewnością zajęcia, które będą na wyższym poziomie. Nawet jeśli ich cena wyda się wygórowana nie powinniśmy lekceważy tego typu zdolności, ponieważ możemy zdobyć przydatne umiejętności, które ułatwią nam wykonywanie różnych zadań.

Podsumowując – nie powinniśmy lekceważyć różnego rodzaju umiejętności interpersonalnych, związanych z komunikacją oraz z osobistym rozwojem, ponieważ są one konieczne, zwłaszcza jeśli na co dzień mamy do czynienia z klientami, petentami lub pacjentami. W takich sytuacjach mogą się przydać.