Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Szkoła > Trudne przejście do gimnazjum

Zajęcia ruchowe w czasie wolnym

Wiele mód pojawia się i mija. Obecną, modę na ruch i zdrowy tryb życia, warto zatrzymać jak najdłużej. Mają one znaczenie nie tylko dla szczupłej sylwetki, ale i ogólnie pojętego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Pasję do aktywności fizycznej i spędzanie czasu w ruchu, zamiast zalegania w pozycji siedzącej, warto zaszczepić już dzieciom i młodzieży, by stało się to dla nich naturalnym trybem życia. Ponieważ dzieci biorą przykład z rodziców, będących dla nich głównymi wzorcami, to i rodzice powinni pokazać dzieciom, jak przyjemne i ciekawe jest spędzanie czasu w ruchu. Wspólne wycieczki rowerowe, gra w gry zespołowe, letnie wyjazdy i pływanie w jeziorach, to dobre pomysły na rodzinną integrację w ruchu. Dla dzieci spędzających czas w urozmaicony, aktywny i atrakcyjny sposób, atrakcyjne przestaną być bezwartościowe wypełniacze czasu, takie jak telewizja czy gry komputerowe. Te mogą się pojawiać jedynie w bardzo ograniczonej ilości. Jest to również troska o późniejsze zdrowie, osoby aktywne, pozostają w dobrej kondycji, nie mają problemów z nadwagą i innymi schorzeniami, cieszą się właściwą sylwetką, ograniczenie telewizji to również zdrowsze oczy i lepszy wzrok.