Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Przedmioty w gimnazjum > Przedmioty praktyczne w gimnazjum

Studia międzywydziałowe

Uczelnie dają swoim studentom wiele możliwości, bowiem to uczelnia zabiega o swojego studenta, a nie student o uczelnię. Powstają więc coraz to nowsze i nowocześniejsze kierunki studiów, nowe fakultety i dodatkowe kursy kształcące w wybranym zakresie. Również istnieją możliwości dla studentów, którzy chcieliby studiować zarówno kierunek ścisły, jak i humanistyczny. Są to tzw. studia międzywydziałowe, gdzie szczególną wagę przykłada się do kształcenia studenta na różnych płaszczyznach. Chodzi tutaj głównie o wykształcenie nieograniczone jednym programem nauczania, z jednego kierunku.

Studia międzywydziałowe, to bardzo często studia humanistyczno-przyrodnicze. Dzięki temu student może się kształcić na dwóch różnych kierunkach, studiując na jednym. Jest to świetne połączenie ze sobą programów nauczania z dwóch kierunków, które nie tylko umożliwia różnorodność kształcenia, ale daje także wiele możliwości. Jest to pierwszy krok do zdobycia przyzwoitej pracy, bowiem dla pracodawcy absolwent studiów międzywydziałowych jest na pewno brany pod uwagę w pierwszej kolejności. Wszechstronność wykształcenia daje więcej możliwości i zapewnia dobry start w pracy zawodowej. Jednak oprócz wykształcenia na papierze, takie studia międzywydziałowe dają również możliwości doskonalenia swojej własnej osobowości. Dzięki kształceniu podwójnym jesteśmy w stanie skupiać się na większej ilości rzeczy, lepiej organizować swoje życie i dużo skuteczniej planować niektóre sprawy i obowiązki. Student międzywydziałowy potrafi cenić swój czas i rozporządzać nim.