Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Dodatkowe zajęcia młodzieży > Kółko teatralne

Studia techniczne

Współcześnie młodzi ludzie mają szeroki zakres wyboru, jeśli chodzi o zawód w jakim chcą się kształcić na uczelniach wyższych. Zwłaszcza jeśli chodzi o kierunki techniczne, które to są chyba najbardziej szanowane na rynku pracy. Wybór jest tak duży, że naprawdę ciężko jest się na coś zdecydować. Jednak warto wcześniej poznać opcję, aby wybrać z nich najlepszą, w momencie gdy już zdecydujemy się studiować coś technicznego. Jakie właściwie są opcje w tym zakresie?

Mechanika i budowa maszyn – to kierunek głównie dla miłośników samochodów. Uczą na nim przedmiotów związanych z fizyką i pochodnymi. No i zawiera sporo przedmiotów praktycznych, dotyczących budowania różnego typu maszyn mniejszych, lub większych.

Teleinformatyka – jakby informatyka to było za mało, to dobrze jest pójść nieco dalej. Teleinformatyka kształci nie tylko w zakresie obsługi komputera i tworzenia programów komputerowych, ale idzie nieco dalej i wyjaśnia szczegółowo budowę różnego rodzaju delikatnych urządzeń z jakich nasze komputery są złożone.

Automatyka i robotyka – dla przyszłego programisty wielkich koncernów komputerowych jest to rozwiązanie idealne. Na tym kierunku matematyka, fizyka i informatyka staną się chlebem powszednim, zaś znajomość trudnych regułek i wzorów będziemy mieli  w malutkim palcu.

Oczywiście techniczne kierunki wymagają pewnego powołania. Nie każdy bowiem jest przeznaczony do tego, aby rozwiązywać zawiłości matematyczne i przede wszystkim nie każdy lubi się w ten sposób męczyć. Dlatego kierunki techniczne najlepiej wybierać z głową!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.