Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Przedmioty w gimnazjum > Program nauczania matematyki

Szkoły dwujęzyczne

Szkoły mogą mieć różne profile językowe. Coraz modniejsze w ostatnim czasie robią się szkoły dwujęzyczne. Jest to świetna opcja do wyboru, jednak jak wiadomo posiada swoje wady i zalety. Wszystko zależy od punktu widzenia i od tego, czy szkołę wybiera sobie dziecko, czy robią to za niego rodzice. Jak właściwie wygląda nauka w szkołach dwujęzycznych i jakie taka szkoła ma wady i zalety, oraz czy mimo wszystko warto się na naukę w takiej szkole zdecydować?

Szkoły dwujęzyczne to szkoły w których używa się dwóch języków do nauki. W ten sposób dziecko, albo młody człowiek nabierają wprawy w posługiwaniu się nie tylko językiem ojczystym, ale również językiem obcym wybranym przez szkołę. Z reguły dwujęzyczne szkoły to szkoły polsko-angielskie, polsko-francuskie, bądź polsko-niemieckie, chociaż zdarzają się również szkoły polsko-rosyjskie czy polsko-hiszpańskie. Opcji jest naprawdę dużo i każdy może wybrać język, który interesuje go najbardziej. To opcja dobra dla każdego, kto ma dobrą pamięć do języków obcych.

Szkoły dwujęzyczne w dzisiejszych czasach to naprawdę świetne rozwiązanie. Bowiem biegle wypada znać już nie tylko język ojczysty, ale także jakiś inny obcy język. Międzynarodowe kampanie, oraz fakt, że narodowości powoli się ze sobą mieszają, to sprawia, że zanika granica między językami ojczystymi i obcymi. Teraz tak naprawdę każdy język traktuje się na równi. Szkoły dwujęzyczne idą więc z duchem czasu i starają się sprawić, aby dziecko biegle posługiwało się nie tylko językiem polskim, ale także jakimś innym językiem obcym, co na pewno pozytywnie wpłynie na jego przyszłość, na budowę swojego doświadczenia, oraz późniejsze znalezienie być może lepszej pracy.