Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Matura > Nowa formuła egzaminy

Szybkie zapamiętywanie Warszawa – kursy

Przed zbliżającą się klasówką lub egzaminem chcemy jak najszybciej zapamiętać dużo informacji. Jak zwykle jest mnóstwo ciekawszych rzeczy do zrobienia niż siedzenie nad książkami, więc naukę zostawiamy na ostatnią chwilę. Nie jest to zbyt rozsądny pomysł, ale istnieje wiele sposobów i sprawdzonych metod, które pomagają zapamiętywać różne fakty, dzięki właściwościom naszego mózgu. Wystarczy dowiedzieć się o nich trochę więcej i poświecić czas na ćwiczenia, a zapamiętywanie przestanie być problemem. W kilka minut uporządkujemy w głowie duże ilości materiału.

Oczywiście wygląda to bardzo fajnie w teorii. W praktyce jednak wiedza zdobyta w ten sposób nie pozostaje zbyt długo w naszej głowie i ulatnia się z niej zaraz po zaliczeniu lub zdaniu. Jeśli rzeczywiście zależy nam na zdobyciu głębokiej wiedzy z jakiejś dziedziny powinniśmy poświęcić odpowiednio dużo czasu na dokładne przestudiowanie i przemyślenie materiału. Tylko w ten sposób będziemy mieli naprawdę dużą wiedzę.

Jak widać droga na skróty nie zawsze się opłaca, a wszystko zależy od ostatecznego wyniku jaki chcemy osiągnąć. Niemniej jednak warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z metodami szybkiego zapamiętywania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.