Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Szkoła > Dobre gimnazjum w Warszawie

Technikum w Warszawie

Uczniowie chcący łączyć zdobywanie wiedzy z przygotowywaniem się do zawodu na poziomie merytorycznym i praktycznym, wybierają najczęściej technikum. Jest to najlepszy sposób, by przygotować się do zawodu w ramach ścieżki edukacji już na tym etapie. Szkoły tego typu podążają za zmianami na rynku pracy i w technologii, dostosowując swoją ofertę do zapotrzebowania. Dzięki temu technika kształcą nie tylko w tradycyjnych kierunkach, lecz również mogą zdobywać wiedzę najnowszą, nie przedawnioną, co jest istotne szczególnie na kierunkach związanych z informatyką, grafiką komputerową czy tworzeniem aplikacji internetowych. Uczniowie techników uczęszczają na ogólne przedmioty, wykładane tak jak w innych szkołach ponadgimnazjalnych, ponadto korzystają z zajęć i odbywają praktyki powiązane z tematyką kierunku, w którym się kształcą.